18759 great job offers from 6 sources Looking for employees? Publish job ad

Штукатур-маляр / Plasterer – Painter

  • Finland
  • Salary from 13.5 / h. (bruto)
  • Find Group Oy
  • Full time work
  • Deadline 31.01
  • 4 years ago
The vacancy has expired and is archived.

Мы ищем Штукатуров-маляров для работы на длительный срок в Хельсинки, Финляндия!

Требования:

  • Опыт работы на стройке от 5 лет.
  • Опыт работы с краскопультом, шпаклевочным оборудованием
  • Владение русским и/или английским языками на разговорном уровне. Знание финского языка будет преимуществом;
  • Отсутствие вредных привычек;
  • Наличие собственного автомобиля будет преимуществом;
  • Наличие своих инструментов (шпаклевочный аппарат, краскопульт, ручной инструмент) приветствуется.
  • Требуется финская карта по безопасности(Зеленая карта)
  • Требуется ЕУпаспорт

Обязанности:

  • Шпаклевка
  • Грунтов, штукатурка в том числе по маякам (работа на проф. Аппаратах).
  • Ручная работа
  • Покраска

Мы предлагаем:

  • Зарплата как минимум согласно TES;
  • Бонусы за качественно выполненную работу;
  • Выплаты каждые две недели;
  • Спецодежду;
  • Обед;
  • Медицинскую страховку;
  • Оплачиваемый отпуск;
  • Проживание.

Также мы:

  • Компенсируем транспортные расходы до места работы;
  • Компенсируем использование своих инструментов;
  • Помогаем оформить все необходимые документы.

We are looking for skilled Plasters-painters for a long term work in Helsinki, Finland.

Requirements:

  • Previous work experience as a plaster-painter minimum 5 years.
  • Previous experience working with spray gun and filler equipment
  • Fluency in Russian or English languages. Finnish language skill will be considered as a huge plus.
  • No previous criminal convictions and no alcohol/drug usage during the work week.
  • Finnish Occupational safety card (työturvallisuuskortti) is a must have.

Therefore, you also must hold a valid EU citizen passport or a valid Finnish work visa.

What do we offer:

  • Salary according to Finnish labour law - TES. Starting at 13.50eur/h brutto.
  • Bonuses for high quality work
  • Regular salary payments every two weeks to your Finnish bank account;
  • Work clothing
  • Lunch reimbursement every day;
  • Medical insurance;
  • Paid holiday;
  • Accommodation
  • Compensation for the transportation costs from the apartment to the factory
  • We will also help to handle all the necessary documents for you to be eligible to work in Finland.
ID: 5e0dcf243cf9f 68